tanie loty do Budapesztu
TANIE LOTY DO BUDAPESZTU
Bilety lotnicze do Budapesztu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Budapesztu

Na zapoznanie się z Budapesztem i obejrzenie jego najciekawszych atrakcji należy przeznaczyć przynajmniej 3-4 dni. Bogactwo ciekawych miejsc jest tu naprawdę duże. W Budapeszcie nie warto poruszać się samochodem – podobnie bowiem, jak w innych, dużych miastach, będziemy mieli problem ze znalezieniem miejsca parkingowego oraz zmuszeni będziemy do pokonania wielu korków. Transport miejski jest tu bardzo dobrze zorganizowany i pozwala na swobodne i wygodne przemieszczanie się po całym mieście. Do dyspozycji mamy wiele linii autobusowych, bardzo mocno rozbudowaną sieć metra oraz trolejbusy. Dodatkowo, na turystów czeka kilka prywatnych firm transportowych, organizujących wycieczki specjalnie dla turystów – szlakiem najciekawszych zabytków. Autobusy mają wyznaczone przystanki w okolicy wszystkich interesujących miejsc, a my – posiadając bilet możemy w dowolnej konfiguracji i momencie wsiadać i wysiadać z autobusu przez 24 godziny, dodatkowo – oferują książeczkę z kuponami, zapewniającymi wiele zniżek – w muzeach, kawiarniach, klubach, sklepach i restauracjach, posiadając bilet, mamy także automatycznie bilety na 2 krótkie rejsy po Dunaju w dowolnie wybranym przez nas momencie (także po upływie tych 24 godzin ważności biletu). Bilety na autobusy turystyczne możemy kupić w oznaczonych punktach miasta oraz w hotelach i hostelach.
Chcąc poznać choć trochę Budapeszt, z całą pewnością musimy odwiedzić Wzgórze Gellerta, tam zwiedzić możemy cytadelę obronną, ale przede wszystkim, podziwiać możemy cudowną panoramę miasta, przedzieloną wstęgą Dunaju po środku. Oszałamiający widok robi niemniejsze wrażenie także nocą, kiedy to zobaczyć możemy miasto, mieniące się milionem barw.
Nie mniej ciekawym, jest Wzgórze Zamkowe, na którym oprócz zabytkowych fortyfikacji, możemy obejrzeć Zamek Królewski, w którym mieści się wiele muzeów. Na dużym terenie, podziwiać tam możemy wąskie uliczki z pięknymi kamienicami po obu stronach. Na Wzgórzu Zamkowym czekają na nas także kawiarnie, restauracje i wiele kolorowych straganów, oferujących turystom pamiątki.
Piękne w Budapeszcie są kościoły i świątynie. Między innymi Kościół Macieja, Bazylika św. Stefana, czy Wielka Synagoga, w której zwiedzić możemy bardzo ciekawe muzeum. Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania jest Baszta Rybacka, która olśniewa architekturą zarówno w ciągu dnia, jak i nocą.
Warto zobaczyć również ruiny Aquincum, w którym znajdziemy także muzeum. Budapeszt to jeszcze wiele, wiele innych zabytków, niezliczona liczba muzeów, galerii i wystaw. Budapeszt, to również piękne uliczki, gdzie wieczorami przy muzyce ulicznych grajków, w kawiarniach i restauracjach możemy rozkoszować się wspaniałą kuchnią węgierską i raczyć pysznym winem; w końcu – Budapeszt to też życie nocne, kluby i dyskoteki, czynne całą noc, zwykle przez 7 dni w tygodniu, czekają na turystów, spragnionych rozrywek.